Bekijk desktop versie

 4856

Wie zijn wij?

Wie zijn wij?De Nederlandse Vereniging voor Doelmatig Onderhoud (NVDO) is dé toonaangevende brancheorganisatie die middels belangenbehartiging, kennisoverdracht en netwerken ondersteuning biedt aan bedrijven en personen die bij de besluitvorming op het gebied van Beheer en Onderhoud/Asset Management betrokken zijn en daarmee de Nederlandse...

Lees verder

TROTS op onze leden: samen aan de slag met dijkverbetering Lith-Bokhoven

Dinsdag, 07 mei 2024 09:12
TROTS op onze leden: samen aan de slag met dijkverbetering Lith-Bokhoven

Waterschap Aa en Maas heeft Royal HaskoningDHV en Witteveen+Bos (W+B) geselecteerd om samen aan de slag te gaan met de dijkverbetering tussen Lith en Bokhoven. Binnen het project kijken ze verder dan enkel de dijkverbetering en trekken ze onder andere op met de partners om het gebied aantrekkelijk te maken.

Gemeente ’s-Hertogenbosch wil bijvoorbeeld graag de ruimtelijke kwaliteit in de Henriëttewaard en de uiterwaarden verbeteren. Waterveiligheid en gebiedsopgaven pakken de partijen gezamenlijk in één keer goed op.

Het waterschap bevindt zich nu in de verkenningsfase. Daarin voeren ze onderzoeken uit om de veiligheid en omgeving goed in beeld te brengen en ontwerpen mogelijke alternatieven. Deze worden uitgewerkt om vervolgens te komen tot een voorkeursoplossing, het plan op hoofdlijnen om de dijk te verbeteren. Binnen deze fase gaan ze in gesprek met omwonenden en andere belanghebbenden om hun wensen en belangen op te halen. Dit gebeurt bijvoorbeeld met informatiebijeenkomsten, werkplaatsen en dijktafels.

Het watschap werkt aan een duurzame dijkverbetering met maatschappelijke meerwaarde. Ze onderzoeken of het project CO2-neutraal en circulair kan zijn. Dit betekent dat ruimtelijke kwaliteit hoog in het vaandel staat en in het ontwerp rekening houden met toekomstige uitdagingen zoals klimaatverandering. De dijkverbetering tussen Lith en Bokhoven is een mooie uitdaging waar ze met veel plezier gezamenlijk mee aan de slag gaan!

Meer weten?
Op de projectpagina vind je meer informatie over de dijkverbetering. Hier kun je jezelf ook aanmelden voor de projectnieuwsbrief. Mocht je vragen of opmerkingen hebben, neem dan contact op met Sjors Hoek, omgevingsmanager van het project. Je kunt hem bereiken op telefoonnummer 06 20 09 23 64 of hem een e-mail sturen op shoek@aaenmaas.nl

Projectenpagina

Belangrijke wijziging voor toestemming voor cookies voor Advertenties en Social Media. Bekijk wat wij gebruiken als we de cookie plaatsen op onze cookie statement pagina.

Als je niet wil dat jouw internetgedrag voor deze doeleinden gebruikt wordt, wijzig dan de Cookie-instellingen.

Instellingen aanpassen